Want to learn screen printing with Ottostop?


 

UPCOMING WORKSHOPS.....


Want to learn screen printing with Ottostop?

ISTANBUL

Saturday 16 February 2019 at Galeri Mod, Moda

Sunday 17 February 2019 at Maezae, Karaköy

KALKAN

Friday 22 February 2019 at The Junction Kalkan

 

 

Workshops & Courses at the Ottostop Studio, Fethiye...

 Taster Workshops / Tadımlık Atölyeler

Come and screen print at the Ottostop studio in Yanıklar village near Fethiye. Ottostop offers a half-day taster workshop which covers the basics of screen printing and lets you experiment with ready-made designs & paper-cut stencils (suitable for adults & kids aged 9+)
Fethiye yakınlarındaki Yanıklar Köyü'nde yer alan Ottostop Stüdyo'ya gelin ve serigrafinin tadını çıkarın. Ottostop, yarım gün süren bu tadımlık atölyesiyle serigrafinin temellerini anlatan ve hazır tasarımlar ve kağıt şablonlarla deneysel çalışmalar yapmanıza imkan veren bir fırsat sunuyor. (Yetişkinler ve 9 yaş üzeri çocuklar için uygundur)

Courses / Kurslar

For those wanting to gain a deeper understanding of screen printing, develop their own designs and learn the screen exposing technique, Ottostop’s ‘Introduction to Screen Printing’ 4-session course is for you (suitable for ages 13 +)
Serigrafiyi daha iyi kavramak, kendi tasarımlarınızı geliştirmek ve poz tekniğini öğrenmek istiyorsanız Ottostop'ın 4 seanslık 'Serigrafi'ye Giriş' kursu sizin için mükemmel bir seçim! (13 yaş üzeri katılımcılar için uygundur)

All-inclusive Residential Courses / Her Şey Dahil Konaklamalı Kurslar

Want to visit the Ottostop studio, but don’t live near Fethiye? Ottostop’s ‘Introduction to Screen Printing’ course can be completed in 2 full-day sessions with food and accommodation included (plus use of Ottostop’s heavenly pool area)
Ottostop stüdyosunu ziyaret etmek istiyor fakat uzakta mı yaşıyorsunuz? Ottostop'ın yemek ve konaklamanın da dahil olduğu  'Serigrafi'ye Giriş' kursu 2 tüm günlük seansta bitirilebilir (buna Ottostop'ın havuzunun kullanımı da dahil)

Ottostop Workshops in Istanbul / İstanbul'daki Ottostop Atölyeleri

We regularly organise group workshops at some of Istanbul’s trendiest design stores & art spaces including MaeZae (Karaköy), Container (Beşiktaş), Souq Dükkan (Kanyon AVM, Levent). Our next workshop dates will be in Autumn 2018, follow Ottostop on Instagram for more news or add yourself to our mailing list below.
Aralarında MaeZae (Karaköy), Container (Beşiktaş), Souq Dükkan'ın (Kanyon AVM, Levent) da bulunduğu İstanbul'un en moda tasarım dükkanları & sanat atölyelerinde düzenli olarak grup atölyeleri organize ediyoruz. Bir sonraki atölyemiz Sonbahar 2018'de gerçekleşecek olup daha fazla bilgi edinmek için Ottostop'ın Instagram hesabını takip edebilir veya aşağıdan e-posta listemize kaydolabilirsiniz.